ÎMPREUNĂ MIȘCĂM LUCRURILE

Raliul Sibiului are stand la Salonul Auto Bucureşti

Data:

Până în 20 octombrie, vizitatorii Salonului Auto Bucureşti şi Accesorii au ocazia să afle mai multe informaţii despre Raliul Sibiului. Etapa din Campionatul European de Raliuri este prima cu stand propriu la Salonul Auto Bucureşti şi Accesorii. Standul este amenajat în Hala 106 şi face parte din campania de promovare a editiei din 2014 a Raliului Sibiului.

“Pana acum am promovat Raliul Sibiului prin campanii outdoor, in online, la radio, tv si prin actiuni de PR mai mult, sau mai putin conventionale. Salonul Auto Bucuresti si Accesorii este modul ideal de a promova Raliul Sibiului si intr-un alt context. Publicul unui astfel de salon este pasionat de masini, iar noi ne dorim sa atragem cat mai multi dintre ei si pe probele speciale de la editia din 2014 a Raliului Sibiului”, a spus Sorin Itu, organizatorul etapei din Campionatul European de Raliuri 2013.

Salonul Auto implineste anul acesta 20 de ani de la prima editie si se desfasoara la Romaero Baneasa. Este singura manifestare dedicata industriei auto din Romania ce se desfasoara pe o perioada de 10 zile, perioada traditionala a unui salon auto anual de anvergura.

SAB stand raliu 1

La standul Raliului Sibiului sunt expuse 3 masini de curse:

* Renault Clio R3 Evo Maxi pilotata de Alex Filip, campion la doua roti motrice in 2012

* Subaru Impreza R4, pilotata de Simone Tempestini, campion la juniori in 2013

* Mitsubishi Lancer EVO 9 pilotata de Bogdan Marisca, de doua ori castigator al etapei sibiene.

In plus, poate fi admirat trofeul primit din partea Eurosport Events, dupa organizarea etapei din Intercontinental Rally Challenge in 2012.

La deschiderea oficială a Salonului Auto Bucuresti si Accesorii, la standul Raliului Sibiului au fost prezenti pilotii Napoca Rally Academy Bogdan Marisca si Danny Ungur.

SAB stand raliu

Pentru 2014, Raliul Sibiului va propune un concept complet nou, obiectivul fiind acela de a ramane in Campionatul European de Raliuri FIA.

“Obiectivul nostru principal este de a ramane in Campionatul European si in prezent suntem in discutii cu cei de la Eurosport Events in ceea ce priveste calendarul pe 2014, insa abia la inceputul lunii noiembrie vom sti exact ce se va intampla anul viitor”, a spus Sorin Itu. (M.B.)

Distribuie pe

COMENTEAZĂ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recente
Știri

COTAR cere explicații Guvernului: „De ce s-au scumpit carburanții, dacă există stocuri pentru 6 luni?”

Confederația Operatorilor și Transportatorilor Autorizați din România (COTAR) cere...

SCHMITZ CARGOBULL. Noul agregat S.CU dc90

Față de modelul S.CU dc85, pe care îl înlocuiește...

CTP ROMÂNIA. DEZVOLTAREA CONTINUĂ! „Nu investim doar în clădiri…”

„... ci și în optimizarea celor existente, în tehnologie,...

UNTRR organizează International Haulage Conference

UNTRR îi invită pe transportatorii români care operează pe...

VOLVO FL ELECTRIC 14 T. Conceput special pentru transportul urban

Popularul model electric de gamă medie – Volvo FL...

Etică și legalitate, în recrutare (II)

Continuăm analiza, demarată în numărul precedent al revistei, privind...

AFACERI PROTEJATE. Investigații private, în transport și logistică

Poate că vă veți gândi că este prea mult....