ÎMPREUNĂ MIȘCĂM LUCRURILE

Balul Steluţelor 2013

Data:

Asociaţia M.A.M.E. – Maternitate, Advocacy, Medicina, Educaţie a organizat vineri, 29 noiembrie, cea de-a III-a ediţie a Balului Steluţelor, un eveniment caritabil de strângere de fonduri în beneficiul copiilor bolnavi de cancer şi alte boli grave. Printre participanţii la acest eveniment s-au numărat Daciana Sârbu, Eli Roman, Anca Lungu, Bianca Ioniţă, Giulia Anghelescu, Zoli Toth sau Marius Baţu, se arată în comunicatul remis redacţiei.

Gazdele evenimentului din acest an au fost Ernest, vedeta postului de televiziune Kanal D, şi Cristiana Ionescu, expert în strângere de fonduri. Aceştia au moderat licitaţia cu strigare valorificând obiecte unicat realizate de artişti renumiţi, obiecte ce au fost donate de compania AVON.

Lana – fashion designer, Raluca Buzura – designer de bijuterie contemporana, Maria Dermengiu – artist vizual, Anca Vintila (Una ca Luna) – portelan pictat, Anca Fetcu (Anca Fetcu Design) – designer de obiect, Irina Neacsu (thecraftlab) – arhitect si designer, Cosmina Nicolescu (Fandacsia) – palarier, Marta Popescu – fotograf si Andreea Ioana Stelea – gravura in sticla sunt cei 9 artisti care, avand ca inspiratie 9 parfumuri celebre marca AVON, au creat adevarate opere de arta ce au putut fi admirate si licitate in cadrul evenimentului. Insa, cel mai special obiect a fost ia bucovineana, veche de 100 de ani, mostenire de familie, parte din colectia de camasi traditionale, donata de Anca Lungu.

Balul Stelutelor 3

Licitatia fara strigare a curprins 14 obiecte, cele mai populare fiind rochia cu paiete semnata de celebrul designer Maria Simion, bratara din argint din colectia BiBu Bracelets semnata de Bianca Ionita, doua tablouri realizate de Andreea Ionescu, o tanara surdo-muta, beneficiar al Asociatiei M.A.M.E. sau pictura pe scoarta de copac realizata de un voluntar al asociatiei.

Atmosfera deosebita a balului a fost creata si de momentele artistice sustinute de Giulia Anghelescu, Zoli Toth, Marius Batu (Trupa Poesis), Trupa Uninvented Theatre si dansatorii clubului Pygmalion Dance.

Balul Stelutelor 2

Invitatii au participat in numar mare si la tombola serii, atrasi de premiile valoaroase puse in joc.  Printre obiectele castigate se numara bilete la teatru, vouchere SPA, o cina romantica, bijuterii si obiecte decorative handmade.

“Editia 2013 a Balului Stelutelor a reusit sa stranga aproximativ 18.000 de euro, in bani, servicii si produse, bani cu care vom continua si in 2014 activitiatea derulata in beneficiul copiilor cu afectiuni grave. Multumim prietenilor dragi: sponsori, parteneri, voluntari si tuturor celor care au facut ca acest eveniment sa fie un real succes”, a declarat Maria Culescu, presedintele fondator al Asociatiei M.A.M.E.

Balul Stelutelor 1

Sponsori: ING Asigurari de Viata, Radacini Motors, Avon, Brenntag.

Parteneri : Kanal D, Hotel Marriott, Dreamcatchers, Jidvei, Proffesional DJ, Floraria Maya, Luyda Beauty Salon, Del Mar Medical Spa, Restaurantul 18Lounge, Star Tonight, Fine Pictures, Teatrul National Bucuresti, Teatrul Masca, Teatrul Odeon, Teatrul Nottara, Gradinitele Butterfly.

***Asociatia M.A.M.E. (www.asociatiamame.com) este o organizatie nonprofit, fondata in aprilie 2009, la initiativa Mariei Culescu, dupa ce a fost diagnosticata cu cancer. Scopul asociatiei este acela de a oferi sprijin copiilor diagnosticati cu afectiuni grave si a celor care provin din medii defavorizate. (M.S.)

Distribuie pe

COMENTEAZĂ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recente
Știri

Marea Britanie se pregătește pentru camioane autonome

Un studiu de nouă luni privind camioanele fără șofer...

Așa mașină, așa șoferi

Proprietarii Tesla nu contenesc să-l creadă pe Elon Musk...

Fondatorul „Veterans Into Logistics” își continuă misiunea

Fondatorul „Veterans Into Logistics”, Darren Wright, își continuă misiunea...

Negroni Trading – în CTBox, la CTPark Bucharest West

Negroni Trading a închiriat o unitate CTBox în CTPark...

Studiu Poliția Română & Ursus Breweries, privind siguranța rutieră

Poliția Română și Ursus Breweries anunță rezultatele studiului „Atitudini sociale...

RO e-Factura poate accelera accesul la finanțare pentru companii

După digitalizarea plăților și dezvoltarea open banking-ului, sistemele de...

Hankook, a 85-a aniversare; pionier în Coreea, lider la nivel mondial

85 de ani de inovații, calitate și dezvoltare: producătorul...

Otokar – gata să livreze vehicule Cobra II fabricate în România

Otokar, principalul exportator de sisteme terestre din Turcia și...