ÎMPREUNĂ MIȘCĂM LUCRURILE

Richard Bezzant, noul director de marketing pentru divizia Truck and Bus a Hankook în Europa

Data:

Începând cu 1 august, Richard Bezzant este noul director de marketing pentru Truck and Bus în cadrul Hankook Tire Europe GmbH.

Richard Bezzant, noul director de marketing pentru divizia Truck and Bus a Hankook în Europa

Britanic ca origine și expert în marketing și vânzări, el și-a început cariera în industria anvelopelor în Marea Britanie în 2003, unde s-a ocupat încă din start cu provocările specifice industriei anvelopelor destinate camioanelor şi autobuzelor.

Pe lângă activitățile desfășurate în Regatul Unit, a preluat timp de peste cinci ani și poziții de conducere în Franța, înainte de a fi numit director de marketing pentru UK și Irlanda, cu responsabilitate pentru întreaga activitate de marketing în diferite zone comerciale.

„Obiectivul meu pentru Hankook este să profităm de oportunitățile de creștere pe piața europeană pentru camioane și autobuze, să sprijinim această activitate și să continuăm extinderea sa. Sunt sigur că putem construi cu succes pe rezultatele deja obținute și să extindem activitatea, cu produse și servicii inovatoare, în permanență”, a evidențiat Richard Bezzant.

„Cu Richard Bezzant, am reușit să aducem alături de noi un expert de top pentru susținerea activităților noastre de marketing în segmentul destinat camioanelor și autobuzelor. Cu experiența sa de decenii, ne vom extinde activitatea comercială în zona autovehiculelor utilitare și ne vom consolida sustenabil poziția pe piața din Europa”, a subliniat Jang Hyuk Moon, vicepreședintele Departamentului de Marketing, Hankook Tire Europe.

Distribuie pe

COMENTEAZĂ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recente
Știri

Plată online pentru traversarea Podului Giurgiu-Ruse

Tariful de traversare a Podului Giurgiu-Ruse poate fi plătit...

BYD Dolphin G DM-i a ajuns în România

BYD, lider mondial în producția de autovehicule cu energie...

FlixBus își extinde rețeaua de vară din România

În întâmpinarea sezonului de vară, FlixBus își extinde rețeaua...

Generația Z rescrie regulile muncii la birou

Generația Z rescrie regulile muncii la birou, acesta fiind...

Bursă de transport securizată prin certificările TAPA

TAPA EMEA și Trans.eu lansează prima bursă de transport...

Olympus România – afaceri de peste 1 miliard de lei, în 2025

Fabrica de Lapte Brașov, producătorul lactatelor Olympus în România,...

STRABAG achiziționează compania românească BAWI Construction

STRABAG își consolidează activitatea în domeniul construcțiilor feroviare prin...