Trofeele „Romanian Passenger Transport Company of the Year 2018”

Câștigătorii concursului „Romanian Passenger Transport Company of the Year 2018” au fost premiați în cadrul unei gale, care a reunit nume importante din piața de transport persoane, și s-a desfășurat în seara zilei de 29 martie la Poiana Brașov.

La categoria „Transport internațional”, marele premiu a fost câștigat de compania Tarsincom, urmată de Lilian Express.

La „Transport național”, pe prima poziție s-a situat Neagtovo Prod, pe locul al doilea Drimo Inter Trans, iar pe locul al treilea, RVG Speed.

La „Transport urban”, compania anului a fost desemnată Oradea Transport Local.

Premiul de stabilitate financiară i-a revenit companiei Tarsincom, care și-a adjudecat, de asemenea, premiul pentru siguranță rutieră.

Preferata publicului a fost compania RVG Speed, care a obținut premiul pentru popularitate, după ce a primit cele mai multe voturi din partea cititorilor Ziua Cargo.

Ziua Cargo a organizat în perioada 29 – 30 martie 2018, la Poiana Brașov, tradiționala conferință dedicată transportului de pasageri, sub titulatura „Ghid inteligent pentru afaceri de succes”.