ÎMPREUNĂ MIȘCĂM LUCRURILE

Trafic închis la podul de la Șoimuș. Rute ocolitoare

Data:

Traficul rutier este închis în perioada 13 – 20 noiembrie pe DN76 la podul de la Șoimuș, pentru reabilitarea începută de mai mulți ani.

Execuția lucrărilor presupune închiderea traficului rutier pentru toate categoriile de autovehicule, informează Compania Națională de Administrare a Infrastructurii rutiere (CNAIR).

Pe durata execuției lucrărilor rutele alternative sunt:

  • Pentru sensul de deplasare Arad – București și retur – circulația se va desfășura pe DN 7, până la km 377+520, la nodul rutier Simeria cu acces la A1, km 353+666;
  • Pentru sensul de deplasare Brad – Deva și retur – circulația se va desfășura pe DN 76 până la nodul rutier Șoimuș, intrare A1 km 369+610, până la nodul rutier Simeria, km 353+666, cu ieșire pe DN7, la km 377+520 – DN 7 Deva.

Sectorul închis va fi marcat cu panouri de presemnalizare care vor indica variantele de ocolire în funcție de destinațiile participanților la trafic.

Proiectul “Reabilitare DN76 km 0+000 – 30+436 Contract 5R10” este început de mai mulți ani.

Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale pot fi obţinute de la Dispeceratul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A., la numerele de telefon 021/264.33.33; 021/9360 și pe prima pagina, în caseta din stânga: www.cnadnr.ro – DISPECERAT – Situatia Drumurilor Naţionale, dar și pe pagina de FB https://www.facebook.com/cnadnr/ şi de TWITTER, @CNADNR.

Distribuie pe

COMENTEAZĂ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recente
Știri

Eurowag își extinde gama de combustibil HVO ecologic în Polonia

Eurowag se pregătește să deschidă al doilea Truckpark în...

cellcentric prezintă sistemul de pile de combustie BZA375

cellcentric, compania înființată în urma unui parteneriat între Daimler...

SUA nu vrea electrice

Anul trecut nu a fost cel mai reușit pentru...

Renault, Dacia și Alpine vor electriza Salonul Auto de la Paris 2026

Renault Group și mărcile sale vor fi prezente, în...

AI nu va influența volumul de recrutare în următorii 2 ani, cred 80% dintre angajatori

Un sondaj eJobs relevă că 80% dintre angajatori consideră...

Pădurea Copiilor OSCAR ajunge la 5 ha și 25.000 de puieți în Sinești

OSCAR Downstream continuă investițiile în proiecte de mediu și...

Ziua națională împotriva traficului ilicit de mărfuri

21 aprilie marchează în România Ziua națională împotriva traficului...

Caravana EFdeN pornește la drum cu noul eActros 600

Daimler Truck & Bus România susține lansarea Caravanei Sustenabilității...