Romanian Transport Company of the Year 2023. Compania de Transport a Anului este Agexim Transport & Logistics!

Compania Agexim Transport & Logistics a câștigat concursul Romanian Transport Company of the Year 2023, în cea mai strânsă competiție pe care a cunoscut-o acest concurs, în cele 14 ediții care s-au desfășurat până în prezent.

Finaliștii concursului Romanian Transport Company of the Year 2023

Locul al doilea a fost adjudecat de Bipmobile, podiumul fiind completat de Express Euroscan. Locul întâi la categoria Flote Mici a fost acordat companiei Tramar.
Premiile speciale au fost acordate de juriu astfel: Premiul Special pentru Management și Premiul pentru Sustenabilitate au fost atribuite Agexim Transport & Logistics, Premiul pentru Digitalizare a fost adjudecat de Bipmobile, Premiul pentru Stabilitate Financiară a fost câștigat de Express Euroscan, care a primit, de asemenea, Premiul pentru Popularitate (cea mai votată companie din concurs), Premiul pentru Siguranță Rutieră a mers la Marvicon, iar Premiul pentru Responsabilitate Socială (CSR) a fost acordat companiei Ahead Logistic.

Finaliștii RTCY 2023 au fost: Agexim Transport & Logistics, Bipmobile, EU Trucking, Express Euroscan, Marvicon, Polach Logistics & Transport, Ravy Prest, Romsped Cargo, Tramar.
Juriul competiției este format din autorități, patronate în transporturi și specialiști.

Radu BORCESCU
radu.borcescu@ziuacargo.ro

Castigatori

Premiul pentru Responsabilitate Sociala, înmânat de CTP Romania, a ajuns la Ahead Logistics.

Premiul pentru Management, oferit de New Design Composite, a fost câștigat de Agexim Transport & Logistics.
Premiul pentru Stabilitate Financiară, decernat de Garanti BBVA, a ajuns la Express Euroscan.
Premiul pentru Siguranța Rutieră, oferit de Scania, a fost câștigat de Marvicon.
Premiul pentru Digitalizare, oferit de 123cargo, a ajuns la Bipmobile.
Premiul pentru Sustenabilitate, înmânat de Yusen Logistics, a fost adjudecat de Agexim Transport & Logistics.
Premiul pentru Popularitate, oferit de Volvo Trucks Romania, a fost câștigat de Express Euroscan.
Premiul Special pentru Flote Mici, oferit de Mercedes-Benz Trucks & Buses Romania, a fost câștigat de Tramar.
Locul III a fost adjudecat de Express Euroscan. Premiul a fost înmânat de CTE Trailers.
Pe locul II s-a clasat Bipmobile, premiul fiind înnmînat de MHS Trucks & Bus.

Pe locul I, câștigătorul concursului, s-a regăsit Agexim Transport & Logistics, premiul fiind înmânat de Hankook Tire.

Program

17:00 Primirea invitaților
Welcome cocktail
Networking

19:00 Prezentarea concursului „Romanian Transport Company of the Year 2023 – Hankook”