NRA şi Banca Transilvania continuă campania de susţinere a siguranţei rutiere la Transilvania Rally

În sezonul 2014, Napoca Rally Academy şi Banca Transilvania au demarat o campanie de susţinere a siguranţei rutiere în rândul clientilor BT din oraşele în care sunt programate etapele din Campionatul Naţional de Raliuri Dunlop. Începând  cu această săptămână, campania se derulează la Cluj-Napoca.

In perioada 10 – 24 iunie, campania de siguranta rutiera initita de Napoca Rally Academy si Banca Transilvania se desfasoara in Cluj-Napoca, unde este programata etapa a patra din Campionatul National de Raliuri Dunlop. Astfel, clientii BT au ocazia de a castiga unul dintre cele 20 de locuri la cursul de conducere defensiva, organizat de NRA pe 28 iunie, la Clu-Napoca.

Inscrierile pentru aceasta campanie se pot face in sediile BT din Cluj Napoca – Agentia Baritiu, Sucursala Cluj (Eroilor), Sucursala Marasti (vis-a-vis de Kaufland), Sucursala Manastur (la Big), Agentia Napoca (Zorilor), Agentia Pata, in cursul saptamanii, iar sambata si duminica – in14, 15 si 21 iunie, in Polus Center.

Cei care doresc se pot inscrie, pana in 24 iunie, si pe site-ul bancii, la https://www.bancatransilvania.ro/raliu/.

Tempestini 2

In plus, clientii BT care vor ajunge pe data de 17 iunie, intre orele 10:00 – 12:00, in Agentia Baritiu (str. George Baritiu nr.8), vor putea beneficia de serviciul “rally taxi”, oferit de Napoca Rally Academy, iar pilotii echipei campioane din FIA ERC Production Cup ii vor transporta la destinatia dorita de acestia.

In perioada 10 – 21 iunie, Napoca Rally Academy expune, in Polus Center, pentru fanii sai si pentru iubitorii acestui sport, modelele cu care echipa concureaza in competitii.

“Cluj-Napoca inseamna acasa inclusiv pentru Napoca Rally Academy, iar Transilvania Rally este proiectul nostru. Campaniile de sustinere a sigurantei pe drumurile publice reprezinta unul dintre obiectivele principale ale echipei noastre si suntem mandri ca Banca Transilvania, partenerul traditional al echipei noastre, este alaturi de noi in aceasta actiune de responsabiltate sociala, de constientizare a problemelor din trafic”, a spus Bogdan Marisca, pilotul echipei NRA. (M.B.)

LĂSAȚI UN MESAJ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.